Firma założona - co teraz?

Po założeniu firmy kluczowe jest zapoznanie się z interfejsem gry, jej elementami, raportami i decyzjami, które można w grze podejmować. Pomocny w tym będzie asystent gry, który po zalogowaniu włącza się automatycznie i na części stron można go przywołać klikając na przycisk "asystent gry".

Warto też przeanalizować jakie decyzje mogą być podejmowane w grze. W momencie dołączenia do gry i otwarcia firmy masz już zdefiniowany asortyment (listę ofertową), jego parametry i ceny. Są też określone miejsca zakupu (dla podmiotów innych, niż producenci), możesz zobaczyć jakie są ceny oferowane przez Twoich dostawców i porównać je ze swoimi cenami sprzedaży produktów - czy są wyższe niż ceny zakupu? Możesz zdecydować od których dostawców nie chcesz kupować wybranych produktów. A może niektórzy mają wszystkie ceny zbyt wysokie i może w ogóle warto zrezygnować z ich usług? Warto też sprawdzić jak ustawiony jest plan produkcji, a w przypadku dystrybutorów i detalistów rozważyć zakup na magazyn od dostawców. Jako producent możesz ocenić czy ceny sprzedaży nie są niższe, niż koszt wytworzenia... w kolejnych krokach są wyjaśnione wszystkie dostępne raporty i decyzje, które mogą być podejmowane w grze.

Nowi uczestnicy po pierwszym zalogowaniu mają ograniczone możliwości przeglądania raportów i podejmowania decyzji. Ma to na celu wprowadzenie użytkownika do gry i stopniowe wyjaśnienie jakie są dostępne funkcjonalności. Regularne logowanie do gry odblokowuje kolejne elementach. Po około 6 okresach dostępne są już wszystkie z nich.